Po co palić świece i jak się go pozbyć

Dlaczego palą świece – główne powody

Dlaczego palą świece – główne powodySadza jest stałym produktem spalania, który powstaje w wyniku niepełnego rozkładu węgla.

Jeśli jesteś miłośnikiem kolacji z świecami, upewnij się, aby pozbyć się sadzy. W przeciwnym razie może to negatywnie wpłynąć na zdrowie. W końcu wdychanie sadzy może być porównane z paleniem.

Płomień świecy może palić się z kilku powodów. Po pierwsze, naruszenie odległości między knotem i woskiem: Świeca nie jest w stanie spalić się do wymaganego poziomu. W rezultacie ogień nie ma czasu na przekształcenie wszystkich produktów w ciepło, ale jednocześnie węgiel zamienia się w substancję gazową, która następnie osiada na ścianie świec, okien, pięknej żywności na stole, a nawet w płucach.

Jak pozbyć się sadzy

Więc dowieliście się, dlaczego palą świece. A jak pozbyć się sadzy?

Płonące świece po prostu muszą być używane prawidłowo. Jeśli lubisz światło świec, to nie będzie to problem, aby spędzić kilka minut. Możesz zmienić proces przygotowywania świec w rytuał, który zawsze będzie oznaczał, że dzisiejszy wieczór będzie przyjemny.

Tak, że świeca nie pali, eliminują przeciążenia

Jeśli ogień świecy jest pod oddechem powietrza, do knota dostanie się nieoptymalnej ilości wosku lub parafinu. Gdy jest mały, ogień umiera, a jeśli jest za dużo, staje się gorętszy, ale nawet wtedy nie jest w stanie poddać go recyrkulacji.

Pamiętaj, ile razy zauważyłeś, że ogień wiatru staje się bardziej dymny. Ogień podczas podróży do gór lub na grille może również mocno palić.

Należy prawidłowo używać butli lub wazonów ze świecami

Jeśli nie można pozbyć się przeciągów, idealnym rozwiązaniem jest użycie specjalnego wazonu na świecę. W miarę zapaleń świecy, pali się wosk. Drążek opuszcza się, a bezpiecznik znajduje się już na dole siłownika. Może się wydawać, że ogień jest dobrze chroniony przed drapaniem, ale potrzebuje tlenu, aby się spalić, co nie może przedostać się przez otwartą część butli, gdy wzrośnie ciepłe powietrze ze świecy.

Z powodu tej walki światło knota zaczyna tańczyć i emitować sadzę. Dlatego należy używać butli i wazonów z otworami po bokach lub zastępować je przedmiotami, aby świece powietrzne mogły sięgnąć przez dno (odpowiednie do butli z otwartą podstawą).

Jeśli nie podnieść butlę, ponieważ ma zamkną podstawę, kupić specjalne kapsle, które unormują dopływ tlenu do palącej świecy.

Przyciąć knot

Aby świeca spaliła się prawidłowo, przyciąć knot tak, aby wznosza się nie więcej niż 6 milimetrów nad woskiem. W ten sposób knot nie będzie już zginać się w kształcie podobnym do litery «G». Płonąca świeca będzie emitować łagodne i przyjemne światło, a ogień będzie pod kontrolą – bez tańca i palenia.

Nie wolno na krótki czas świecić świec

Jeśli potrzebujesz świeczki na krótki czas, nie ugaś natychmiast ognia. Poczekać, aż górna warstwa wosku zostanie całkowicie stopiona. Fakt: W ten sposób świeca trwa dłużej.

W przeciwnym razie knot zostanie obniży się w dół w stosunku do górnej warstwy wosku lub parafinowej. Wtedy duża objętość świecy pozostanie niewykorzystana, a powietrze do ognia będzie trudniejsze do uzyskania. I w rezultacie świeca zacznie palić.

Używaj świec z kilkoma klepkami

Świece z 3 klepkami mogą szybko stopić wosk. Używają więcej parafinę lub wosk, więc ich ogień jest trudniejszy, aby tańczyć i eksdyskretną sadzę. Szerokie świece z jednym knotem mogą wyglądać pięknie, ale na pewno będą palić, ponieważ małe światło nie jest w stanie poradzić sobie z taką ilością wosku.

Nie przedmuchiwać świec

Zauważ, jak świeca pali się po wysażeniu? To jest sadza. Aby ugasić świecę, lepiej jest użyć specjalnych zatyczek, z pomocą których ogień ugasi się bez emisji dymu.

Kup tylko wysokiej jakości świece

Jeśli wszystkie powyższe warunki są spełnione, ale świeca nadal pali, to jest wykonana z wosku niskiej jakości lub parafli. Teraz wiele opcji do produkcji domowych świec – dziesiątki instrukcji w Internecie. Jednak, po prostu to nie sprawi, że będziesz świecznik. Zwłaszcza, że teraz są bardziej nowoczesne rodzaje świec, które nie palą. Na przykład, można kupić granulowane świece w naszym sklepie. Używając dużych świec, sam regulujesz poziom wosku i knota. Do Państwa dyspozycji będzie świeca długo płonąca, która prawie nie jest w stanie palić.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *